R.Matelis: Stabdau savo narystę Tvarkos ir teisingumo partijoje

Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS
Pirmininkui Rolandui PAKSUI

Gedimino pr.10/ Totorių g.1, Vilnius, 01103

Kopija: TTP Kauno Centro skyriaus
Pirmininkei Kristinai SUDŽIENEI

Romualdo MATELIO,
TTP Kauno Centro skyriaus
Pirmininkės pavaduotojo,

TTP nario nuo 2002 m. kovo 9 d.

Viešas pareiškimas, 2011 m. vasario 11 d.

2011 metų rinkimai į vietines tarybas Kauno mieste yra akivaizdus ir viešas pavyzdys, parodantis be uždangos, kad Tvarkos ir teisingumo partija Kaune galutinai išsižadėjo savo pavadinime deklaruojamų vertybių, visų pirma – teisingumo. Būdamas Kauno skyriaus nariu nuo pat partijos įsikūrimo, negaliu to nepastebėti ir, tuo labiau, su tuo taikstytis.

Kauno miesto koordinatoriumi jau antrą kartą tapęs Rimas Antanas Ručys pavertė visus Kauno skyrius tarsi savo privačia įmone arba UAB‘u. Akivaizdžiausias to įrodymas yra rinkimų į Kauno m. taryba sąrašo sudarymas: sąraše pirmu numeriu įrašyta jo žmona A.Ručienė. Kiek man teko kalbėtis su partijos senbuviais – nei vienas iš jų iki pat rinkimų maratono pradžios net nežinojo, kad ji yra mūsų partijos narė. Nesiimsiu šiame pareiškime analizuoti tolimesnio partijos dešimtuko, kuriame taip pat maždaug pusė žmonių, kurie jei šiandien ir partijos nariai, tai įstojo tik pastaruoju metu, tačiau akivaizdu, kad koordinatorius nusprendė, jog mums artimesnis rinkėjas, kuris balsuos už didelį kapitalą, o ne už teisingumą ir tvarką Kauno mieste. Tik stebina tai, kad sąraše atrodo yra ne tik ne partijos narių, bet net galimai kitų partijų atstovų. Tuo tarpu daugelis senbuvių, kurie nuo pat partijos Tvarka ir teisingumas įsikūrimo, R.Ručio valia nustumti į sąrašo galą. To – vieša paslaptis – reikėjo tik vienu tikslu – sudaryti visuomenei įspūdį, kad Kauno skyrius didelis ir galingas.

Man suteikta 51 vieta šiame sąraše yra tik dalis viešos koordinatoriaus ironijos, su kuria nesu numatęs taikstytis. Nes Kauno skyriuje, o, atrodo ir kituose seniai užmirštas normalus demokratinis procesas – vidinis narių reitingavimas, kas yra buvęs anksčiau ir vyksta šiandiena normaliai demokratijos principus išpažįstančiose partijose. Jei toks būtų vykęs, aš neabejoju, kad jau vien todėl, jog per visą 9 metų istoriją buvau ir skyriaus pirmininku, ir partijos Kontrolės, vėliau Drausmės komisijų nariu, apie 8 metus neatlygintinai moderavau partijos internetinį forumą ir visą laiką aktyviai propagavau TT idėjas, mano vieta sąraše būtų ženkliai aukštesnė. Kita vertus, būdamas realistu ir žinodamas kauniečių daugumos nuostatas mūsų partijos atžvilgiu, aš netvirtinu, kad ši sąrašo vieta man užkirta kelią tapti miesto tarybos nariu. Ne. Pagaliau į šią pareigybę niekada ir nežiūrėjau, kaip į kažkokį asmeninį postą, nes tai sunkus darbo baras ir į jį turi patekti tie, kuriais pasitiki rinkėjai. Esminiu momentu čia yra tai, kad iki šiol atviru žvilgsniu aš galėjau žvelgti savo draugams ir pažįstamiems į akis ir tvirtinti pagal sąžinę, kad pas mus tie žmonės, kurie vedini ne asmeninių interesų. Dabar, susiklosčius tokiai situacijai, aš turėsiu raudonuoti prieš juos visus. Nes bet kuris man teisingai galės sakyti – „va koks teisingumas pas jus“.

Asmeniškai visada tikėjęs Jumis ir Jumyse matęs sąžiningumo simbolį, šiandiena turiu pripažinti, kad ir šis mano tikėjimas smarkiai susvyravęs. 2010 m. gruodžio 22 d. Vilniuje, partijos būstinėje vykusiame Valdybos posėdyje aš trumpai informavau apie besiklostančią nenormalią situaciją sudarant sąrašus Kaune ir įteikiau Jums raštišką pareiškimą. Nuo to laiko praėjo daugiau nei 1,5 mėnesio, tačiau Jūs nesiteikėte į jį atsakyti. Ką gi, gal gi tikrai neturite laiko…

Man labai gaila savo partijai suaukotų beveik dešimties metų laiko. Ir net ne laiko, o to darbo ir vilčių, kurias sudėjau per tuos metus. Tuo labiau vykdydamas savo, – R.Ručio reikalavimu duotą įsipareigojimą kandidatuoti į tarybą, šiuo pareiškimu aš neišstoju iš partijos.

Vadovaudamasis Tvarkos ir teisingumo partijos įstatų 3.3.7. punktu aš viešai pareiškiu, kad sustabdau savo narystę partijoje neterminuotam laikui ir jei padėtis partijoje pagerės, aš į ją galimai sugrįšiu. Tačiau tuo pačiu pareiškiu, kad būdams giliai įsitikinęs, kad sudarytas kandidatų sąrašas į Kauno miesto tarybą yra neteisingas ir neskaidrus, aš asmeniškai neagituosiu žmones balsuoti už šia tvarka sudarytą sąrašą, o jį pateiksiu kita tvarka, pagal savo sąžinę.

_ _ _ _ Romualdas Matelis

13 atsakymai so far »

 1. 1

  Juozapas said,

  Parasysiu tinklapio LDP “Forume“ “Musu sodas“

 2. 3

  Juozapas said,

  Sveikas Romualdai!
  Sveikinu! Manau Tu pripazinsi, kad kazkada buvai neteisus smerkdamas mane uz kai kurias mano kritiskas zinutes musu partijos adresu.

  Pagarbiai Juozapas

  • 4

   matelislt said,

   Labas, Juozapai. Malonu matyti Jus čia, mano blog’e.
   Ko gero taip. Tačiau viskas gi priklauso nuo situacijos. Tada mes buvome “spardomi“ iš visų pusių. O mūsų forume, vardan demokratijos leisdavome laisvai reikštis tiems, kurie iš visų jėgų stengėsi mus sugriauti. Jie gi be atsakomybės varydavo absurdiškus kaltinimus. Kaltinimus, kurie buvo neteisingi. Tada buvome silpni, iš visų pusių puolami ir turėjome be atvangos gintis. Tada ir tokių “deformacijų“ pas mus nebuvo. O dabar, kai partija įsitvirtino tarp tradicinių, joje subujojo “greitų gyvenimo kreditų“ pasekėjai. T.y. tokie žmonės, kuriems tvarka ir teisingumas nebeesminės sąvokos. Kurie net ir partijos autoriteto sąskaita nori gyventi “čia ir dabar“.

 3. 5

  […] Matelislt's Blog Just another WordPress.com site Praleisti ir eiti į turinį ← Sustabdau savo narystę Tvarkos ir teisingumo partijoje […]

 4. 6

  Napalys said,

  To seniai ir reikėjo laukti. Linkiu save labai susireikšminančiam Romualdui Mateliui sėkmės kitose partijose. A.Matulevičius, o po to ir kiti priims Jus išskėstomis rankomis. Bet reikia atsiminti – perbėgelių niekas rimtai nevertina…

  • 7

   matelislt said,

   Gerbiamas Napaleonai Mickūnai, jūs neįdėmiai skaitote, aš sustabdžiau narystę, o ne išstojau. Bet labai “įdomus“ jūsų patarimas perbėgti į išskėstų rankų partiją. Gal galite parašyti konkretesnę rekomendaciją? :)) O kol kas sėkmės oportunisto pozicijose

 5. 8

  docentas said,

  Partijos tai tik oligarchijos kaukė. Pats jos finansavimo principas užtikrina korupciją.
  Tai ne protingų žmonių grupė, kaip seniau buvo, o tik godus verslininkai.
  Taip visos partijos naudojasi demokratijos spragas, kad pralobti.

 6. 9

  suveinia said,

  Kur tu radai, kad paksas geras?

  • 10

   douktris said,

   o kur as cia parasiau, kad jis geras?
   ar kad sudo salia jo nepadejau?
   sergi beretininku “Pakso“ sindromu?
   ivardink savo “gera“ politika ir daugelis skaniai pasijuoks.
   geru visiems nebuna.
   Lukasenka pats baisiausias Europoje politikas, bet Baltarusijoje vidutinis pragyvenimo ligis auga visuotines pasaulines krizes metu (o kiek nepatenkintu feisu Minske rode per jewrojuzo televizijas), kai Lietuvoj, tuo tarpu, tavo geri politikai siulo susiverzt dirzus, o pensininkams ir neygaliems i savartyna, arba – tiesiai sviesiai – pasikart, kad ilgai nesikankint.

 7. 11

  douktris said,

  toks “mazas“ aplaidumas(ai) Paksui brangiai kainuos.
  kaip vadovas jis turetu zinot, kad sudas pats kyla i virsu, o dorus zmones reiikia saugoti, kad nebutu paskandinti. cia pagrindinis vadovo darbas. kadrai lemia viska. visa suda reikia stumt y dugna, o apie save kelti tik dorus ir patikimus zmones.

 8. 12

  […] Sustabdau savo narystę Tvarkos ir teisingumo partijoje (via Matelislt’s Blog) By kantas Partijos TVARKA IR TEISINGUMAS Pirmininkui Rolandui PAKSUI Gedimino pr.10/ Totorių g.1, Vilnius, 01103 Kopija: TTP Kauno Centro skyriaus Pirmininkei Kristinai SUDŽIENEI Romualdo MATELIO, TTP Kauno Centro skyriaus Pirmininkės pavaduotojo, TTP nario nuo 2002 m. kovo 9 d. Viešas pareiškimas, 2011 m. sausio 11 d. 2011 metų rinkimai į vietines tarybas Kauno mieste yra akivaizdus ir viešas pavyzdys, parodantis be uždangos, kad Tvarkos ir teisingumo par … Read More […]

 9. 13

  Liudas said,

  Partijos jau seniai išsigimė, tad nėra nieko nuostabaus, kad pirmieji nesiskaito ne tik su rinkėjais, ar piliečiais, bet ir su savo partiečiais, tad Lietuvos valdymą būtina keisti ir partijos neturi turėti daugiau teisių nei eiliniai rinkėjai.


Comment RSS · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: