R.Matelis: Proto mugės akordų beklausant

Jau apie valandą sėdžiu prie monitoriaus – perskaičiau laiškelius ir įrašus savo forumuose ir blog’uose, susipažinau su naujausia žiniatieka. Nors devintą ryto kompiuterį jungiausi tikslu šiek tiek pasmalsauti kaip gi vyksta mero rinkimai mano gimtojo Kauno savivaldybėje. Be didelio entuziazmo jungiausi, nes koks gi skirtumas? Meras Lietuvoje tėra simbolinis cegelis tam tikroje grupuotėje.
22
… Persėdu prie kito kompiuterio ir iš Kauno savivaldybės salės teklausau transliuojamo garso. Ką gi dar ten žiūrėti? Veidai iki nuobodumo pažįstami, o naujųjų deputatų apranga ir makiažas man tikrai nei kiek nerūpi. Šiuos klausimus paliksiu Ručiams, 1 nes ne kartą teko girdėti apie jų pomėgius drabužių etikėtėms ir firmų logotipams. Man kasdien vis labiau formuojasi išvada, kad Lietuvoje nebėra nei problemų, nei ryškių asmenybių. Tai, kas dar šiandiena kažkam yra už problemą, matyt ateityje turės tapti gyvenimo norma. Kalbu apie skurdą, didėjančią socialinę nelygybę, nuolatinę neteisybę, jau dabar tikrąja to žodžio prasme klestinčia aplink mus. Spėju, kad naujieji tarybos nariai, ko gero mažai kur man pritartų. Ir gal ne todėl, kad manytų, kad klystu. Gal labiau todėl, kad jiems visa tai, ką turime šiandiena, jau yra norma. Pagyvensim – pamatysim.

… Klausausi šiuo metu naujojo pretendento į merus Rimanto Mikaičio… Šiek tiek pažįstu jį, nes tai mano politinio kelio pradžios – liberalų partijos skyriaus pirmininkas. Buvęs mano pirmasis pirmininkas. tada tikrai mielas žmogus. Dabar jis man jau arogancijos rinkinėlis. Bet gal klystu, vis tik kai žiūri iš šalies, gali ir apsirikti. Gal dar gyvenime teks ir tiksliau sužinoti?

Bet va, R.Mikaičiui kažkas iš salės ką tik uždavė klausimą apie kelius. Apie siaubingai duobėtas Kauno gatves, kuriose laužomi mūsų automobiliai. Ir jis emocionaliai aiškina, kad būtina jas nedelsiant tvarkyti. 0 kur gi ką tik prabėgę ketveri metai vicemero poste… Net nekomentuosiu. Matyt sutvarkys tas gatves. Ne artimiausioje, tai dar vėlesnėje kadencijoje. 🙂 Stebėtis labai nereikėtų, gi premjeras, pagal spaudą, vakar pareiškė, kad normalias pensijas lietuviai gaus nebent po 20 metų. T.y. tada, kai ši pensininkų karta jau bus išmirusi… Man tik keista – o kuom ji nusidėjusi? Ar tuo, kad tarybų valdžią sugriovė? Gal tik Kubilius nedrįsta to garsiai išsakyti?

… Ką tik padariau dešimties minučių pertrauką. Vien klausydamas salės įvykius. Nes įvyko netikėtas dyvas. Pasirodo per naktį subyrėjo numatytoji koalicija į kurią turėjo įeiti… Kupčinsko, Mikaičio, Buškevičiaus ir … Ručio [nesiverčia vis dar liežuvis vadinti jo žmonos Ručienės vardu] komandos. Net susigaudyti sunku kas įvyko ir kas, nuo šio ryto, su kuo…

… [11:40 h.] jau baigėsi replikavimai ir paskelbta pertrauka. Iki 12 valandos, kai visi balsuotojai turės rinktis prie savivaldybės mažosios salės. Dabar jau man aiškios pretendentų pavardes – į merus pretenduoja R.Mikaitis, R.Kupčinskas ir A.Ručienė. Kaip sako rusai – Бог любит троицу [Dievas mėgsta trejybę]. Kas šiam momentui sutūpę po jų vėliavomis, man dar visai neįkandama paslaptis…

Keletą dienų iki šiandiena politiniam Kauno pogrindyje, tarpe kelių versijų sklandė ir tokia – “Vičiūnų“ steigėjas ir “Vieningo Kauno“ vadas Visvaldas Matijošaitis, tiek kairėje, tiek dešinėje kišenėse turintis akivaizdų pinigų perteklių, gali pabandyti perkalbėti S.Buškevičių su jo bendrais ir taip persverti rezultatą politikos naujokų, dar vadinamų oligarchais, naudai. Asmeniškai aš tuo abejoju, nes man, S.Buškevičius, nors ir savo atliktais Kaunui darbais rimta figūra neatrodo, neatrodo ir lengvai nuperkamas. Jei kas manęs paklaustų – apie jį tegalėčiau pasakyti “jis, savo laiku, nugalėjo akmeninį kaunietį – Vincą Mickevičių Kapsuką“. Bet prieš, bene ketverius metus, jis buvo sukėlęs ir kažkokį skandalą, pagarsindamas, neva jam tuometinio Kultūros ministro siūlomą pakišą. Taigi, galimas atvejis, kad jis neima pinigų… O dabar spėju, kad Matijošaitis galėjo paburkuoti Rimantui Mikaičiui, 1

ir šis netikėtai išstojo iš Kupčinsko koalicijos. Kaip ne kaip, bet man toks scenarijus patiktų, nes kam jau kam, o Aušrai Ručienei Kauno taryboje tikrai ne vieta. Tuo labiau prie jos vairo. Ne tuo keliu ji bando įsiveržti čia ir jei patektų, tai būtų sunkiausias smūgis bet kuriam, tikinčiam nors kokiu šviesiu rytojumi… Per kaminą įlindusieji negali skleisti šviesių vilčių.

8 atsakymai so far »

 1. 1

  douktris said,

  kelia ytarima rytietiski conspyracy patiekalai?
  cia dar vianas fantazuotojas, bet jau is tolimuju vakaru:

 2. 2

  douktris said,

  tas, kas visus procesus siam pasaulyje susiejo, jums asmeniskai neprisistatys, kol neateis jo valanda.
  kol nebuvo zemes palydovu, kaimietis, sedintis balbieryskije irgi galejo nemanyti, kad Lietuvos orus ytakoja Atlanto vandenynas.
  kol zmones nepaleis savo konspyracytheory palydovo, tol toliau gales manyti, kad tai tarpusavyje nesusije reiskiniai, nieko neytakojami.
  jokio klimato atsilimo nera, o jau visos valstybes “savanoriskai“ ysivede anglies dvideginio mokescius.
  tuo pretekstu PO VISA PASAULY lektuvais purskiamos aliuminio ir radioaktyvaus bario nano daleles, kurios nuodyja vandeny, dirvozemy, bites, augalus.
  dazniau pakelk i dangu galva, pamatysi keistus debeselius, murzinai pilkai-rudai melyna dangu (migla) virs Lietuvos. tas pats virs Amerikos, virs Azijos, Europos
  o pasauline seklu augintoju monopolija Monsanto yra uzpatentavusi aliuminiui atsparias GMO seklas…

 3. 3

  douktris said,

  kol nezinai bendro vaizdo, taisykles ir ju isimtys sudaro chaoso ispudy.
  kiek gyventoju turi Islandija?

  kaip manai, sy zmogu galima pavadinti fantazuotoju?:

  директор российского бюро Интерпола, советник председателя Конституционного суда Владимир Овчинский:

  • 4

   matelislt said,

   Fantazuotoju gal ir ne, bet… aplink mus vis daugėja “šeimininkių“ kurios pamėgo persūdyti patiekalus. Taigi, bent jau kas liečia kiaulių ar paukščių gripus, aš nemanau, kad vakcinas gamina pasaulyje tik viena firma. Žinoma, kažkas rankas susišildo daugiausia, o kažkas tik nežymiai. Tačiau nauja čia tik tai, kad nusikalstami pasauliniai klanai labai smarkiai išaugo ir sutvirtėjo.
   Vis tik aš nemanau, kad visas procesas yra susijęs nuosekliais ryšiais. Aš labiau linkęs manyti, kad taip veikia atskiros, tarpusavyje gal ir nesusiję organizacijos.

 4. 5

  douktris said,

  tarakonu lenktynes. kad ir kas nugales, jokio skirtumo, kol papakarla nedings is Lietuvos su buratinais.

  • 6

   matelislt said,

   O vis tik įdomu ką laikai už Papakarlą?
   Man paskutiniu metu labai daug tenka susidurti su žmonėmis, kurie aimanuoja dėl kažkokių tai globalistų, kurie visus ne tik kvailina ir iš jų šaiposi, bet net ir nuolatos mus nuodija, stengdamiesi, kad pasaulyje liktų gyventi tik apie 1 mlr.
   Mane, švelniai sakant, toks mistinių priešų žinojimas, ir juokina, ir kartais, piktina. Mūsų gyvenimo kenkėjai yra labai konkretūs asmenys. Ir kenkia jie gal dalinai iš cinizmo, tačiau labiausiai iš gobšumo. Ir iš noro būti dievinamais už savo susikrautus turtus ir, neva egzistuojančias begalines galias. Aš gi manau, kad tai yra konkretūs asmenys, kuriuos reikia identifikuoti ir nukenksminti. O mistikos įsikalimas į galvą, žmones padaro tik konvulsingais bejėgiais.
   Ką tu manai, Douktri?

   • 7

    douktris said,

    kaip tu zuvy belaikysi, – zemyn galva, aukstyn galva, – ji vistiek puna nuo galvos.
    kad ir kaip uodega teisingai mastytu, ji nieko pakeist negali, kol nepasikeis galvos.
    visur egzistuoja hierarchija.
    Lietuva jokios nepriklausomybes neturi.
    ja valdo vietine mafija, kuri pavaldi jewrosojuzo mafijai, kuri pavaldi (taip, taip) pasaulinei globalistu-satanistu mafijai.
    taip, kad net jei Lietuvelei pavyktu pasikeist galva -(prisimink Pakso isrinkima-nuvertima),
    pries tai reiktu dar pakeist maziausiai jewrosojuzo nupuvuse galva, kad daug maz galima butu kalbet apie koky tai savarankiskuma su pasauline bankininku mafija (papakarla).
    taip, kad jei Lietuva stebuklingai pasikeistu nupuvusia galva i sviezia, ji vistiek butu jewrosojuzo su puvancia galva uodegoj.

  • 8

   matelislt said,

   Na, o tada kaip tu paaiškinsi Islandijos išstojimą iš Jievrosojūzo? Panorėjo ir nepaklūso jiems. Dabar antrą kartą bando jūos įsitempti į savo “globą“, bet kol kas nesėkmingai.


Comment RSS · TrackBack URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s